Záchrana drozda

Dnes nám pri dome len tak spadol drozd, teda drozdica. Bývam na prízemí, mala som otvorené okno. Pod oknom bolo kopec detí. Zrazu začali kričať, že zomiera vták, rýchlo, rýchlo... panika pod oknami. Vybehla som von, tam ležala krásna drozdica na boku, trepotala v nožičkami, ťažko dýchala, inak sa nehýbala.

Záchrana drozda

Zodvihla som ju, dala do rúk najstaršiemu dieťaťu čo bolo vonku a zbehla domov po homeopatiká a striekačku, ktorou ich podám a hlavne vodu v nejakej nádobe, pre smädných vtáčikov.
Vtáčatko bolo veľmi vyplašené, doudierané. Spadol z 3. poschodia. Najskôr dopadla na striešku pred vchodom, odrazila sa a spadla dolu na zem, aspoň tak vraveli deti, čo ju videli. Môj odhad je, že bola vyčerpaná od smädu, možno aj narazila do domu a spadla. Nevidela som to tu ešte.
Podala som jej v striekačke do zobáčika najskôr Aconitum napelus od prvotného šoku. Trocha sa pozbierala, začala byť „živšia", potom zmiešaná Arnica montana a Bellis perenis. Arnicu na úraz, zmiernenie bolesti a naštartovanie liečenia. Belis perenis na vnútorné pomliaždenie, zranenie.
Potom sme ju položili vedľa „vaničky" s vodou pod strom. Vaničku najskôr deti zakopali do zeme, aby nebola príliš vysoká pre vtáčiky, spravili sme malé jazierko. Deti ho budú dopĺňať vodou a čistiť. Oddychovala, deti ju z diaľky pozorovali, strážili. Ja som nakúkala z okna. O 20-30 minút začala poskakovať. Potom sa rozletela a vyletela na plot. Tešili sme sa, že bude v poriadku, aj keď spadla z takej veľkej výšky. Zázrak je, že nemala nič zlomené a ani jej netiekla krv zo žiadneho otvoru.